​ كفپوش بتن سخت (رنگی و ساده)
بتن سخت یاد آور سطحی سخت و محکم است و طبیعتاً این مهمترین خصوصیات بتن می باشد اما وقتی قرار است از بتن به عنوان کفپوش استفاده شود  علاوه بر سخت و محکم بودن ، زیبایی آن نیز مد نظر است . این نوع بتن چنان است که در بسیاری از مکانها مانند موزه ها ، نمایشگاهها وفروشگاههاي بسیار شیک و مجلل کاربرد دارد. در سالهای اخیر کفپوش بتن سخت در انواع متفاوت توانسته است جایگاه ویژه ای را در صنعت ساختمان بیابد و روز به روز بر متقاضیان استفاده از آن اضافه گردد.
سيستم فني و مشخصات مكانيكي بتن سخت 
بتن سخت صنعتی به لحاظ فیزیکی و مکانیکی ازمقاومت بسياربالایی برخورداربوده واغلب درمراکزصنعتی که درمعرض سایش ، ترافیک وبارهای سنگین قراردارد ، بکارمی رود. بتن سخت بصورت یکپارچه و زیبا و با استفاده از پیگمنت های رنگی و دانه بندی های متنوع اجرا میگردد که ازگرانول های سخت طبیعی وصنعتی طی مراحل کنترل شده ودقیق طبق استانداردهای بین المللی تهیه می شود. بتن سخت رنگی ازترکیب سیمان، آب ومواد افزودنی مجازبدست می آید که بصورت یکپارچه وهمزمان با بتن ریزی ، به عنوان کفپوشهای نهایی سطح درضخامت های متفاوت اجرا مي گرددبا بهبود خصوصیات مکانیکی، بتن با طول عمر بیشتر و با کیفیت مطلوب تراجرا شده و با استفاده از افزودنی های مناسب و مجاز، بتنی با مقاومتهای فشاری ، خمشی ، کششی و سایشی بالاتراز بتن معمولی بدست مي آيد.
-  مقاومت فشاري: حدود 3 برابر بتن معمولي ( تا 98 نيوتن برميليمترمربع)
-  مقاومت خمشي: حدود 7 برابر بتن معمولي ( تا 13 نيوتن برميليمترمربع)
-  مقاومت سايشي: حدود 160 برابربتن معمولي ( تا 0.016 گرم)
مزایای کفپوش بتن سخت:
- ارزان و بسیار مقرون به صرفه: این سیستم با توجه به هزینه اجرای اولیه وعدم نیازبه اصلاحات بعدی بسیار با صرفه خواهد بود.چه بسیارجاهایی بوده که پس ازانجام کف سازیهای متعدد در نهایت مجبور به اجرای بتن سخت شده اند.
- نگهداری و نظافت آسان: به خاطرصاف و صیقلی بودن وعدم نفوذ و جذب مواد خارجی به درون آن از نگهداری و نظافت آسانی برخوردار است.
- زیبا و مجلل : ظاهري زیبا و قابل توجه دارد و به همين دليل در محيطهايي كه زيبايي در آن اهميت دارد، قابل استفاده مي باشد.
- ضد گرد و غبار و آلودگی: به خاطر خصوصيات ويژه اين سيستم وعدم جذب يا توليد گرد و غبار و ساير آلودگيها  در سلامتی و پاکیزگی محیط بسيار موثر است.
- مقاومت و ماندگاری بالا: داراي عمر طولانی در برابر سایش، خش ، ضربه و ترک خوردگی مي باشد و بخاطر بالا بودن عمر مفيد آن، در كاهش هزينها موثر است.
- سرعت اجرای بسیار بالا : باعث صرفه جویی درهزینه و زمان به دليل امكان اجراي 300 تا 1000 متر در روزمي شود.
- غیر قابل سوختن: اين سيستم در مقابل آتش سوزي مقاوم و ايمن بوده كه از شاخصه هاي اصلي ايمني در مراكزمختلف مي باشد.
- ضد لغزش : بدليل ضد لغزش بودن، ایمني را هنگام رفت و آمد براي افراد و وسائل نقليه به همراه دارد.
- عدم نفوذ روغن، گازوئیل، بنزین و. . .: در صورت استفاده از لایه محافظ،، از نفوذ هرگونه مايعات از قبيل روغن، گازوئيل و غيره جلوگيري شده و درماندگاري وعمر مفيد آن تاثير بسزايي دارد.
تنوع رنگ: خاکستری، آبی ، قرمز، سبز، قهوه اي و...
مکانهای مناسب برای اجرای بتن سخت:
- جاهای پرتردد مثل ادارات و مراکز فروشگاهی بزرگ، نمایشگاهها و غیره
- مکانهایی که می بایست ازنظر بهداشتی در حد بالایی باشند. مثل کف آزمایشگاهها ، مراکز درمانی ، سالنهای ورزشی و باشگاهها
- جاهاییکه وسایل نقلیه سنگین مثل تریلی،ليفت تراك، ماشینهای راهسازی از قبیل لودر و غیره رفت و آمد دارند.
- کف کارخانجات و تولیدیهای که محل نصب دستگاهها و ماشین آلات تولیدی هستند.
- کف پارکینگ، بارانداز، مراکزنظامی ، مراکز پتروشیمی، سردخانه ها، صنایع هواپیمایی و ...